Příští zápas

FC ZVVZ Milevsko vs Malše Roudné

Datum a čas konání: 20.4.2024 17:00

Kouče Tomáška těšila docházka a tréninková morálka

Nad hodnocením podzimní poloviny mistrovské sezony jsme se pochopitelně zastavili i s trenérem fotbalistů A-týmu Malše Roudné, zkušeným koučem Marcelem Tomáškem, který boje v I. A třídě pamatuje ještě jako hráč.

Trenére, jak s odstupem času hodnotíte vaše vystoupení v podzimní I. A třídě?
Jsme na dostřel vedoucím Trhovým Svinům a to je pro jarní část soutěže důležité. Takže částečná spokojenost. Ideální by bylo vše vyhrát a mít náskok, ale tak silný a odolný tým ještě nejsme. Každý zápas byl pro nás těžký, soupeři se proti nám chtěli pokaždé vytáhnout.

Co se na podzim dařilo a v čem musíte přidat?
Určitě pozitivní je, že máme spolu se Semicemi nejlepší útok a zároveň nejlepší obranu. I když s proměňováním šancí jsme měli problém, ale zápas od zápasu jsme se stávali zkušenější a učili se vyhrávat o branku. Ze začátku soutěže nám chybovala celková defenzíva, ale to se nakonec ustálilo. Chlapci pochopili, že nemůže bránit jenom část týmu, ale všichni.

Kterých ztracených bodů litujete nejvíc?
Každá ztráta mrzí. Vždy je otázkou, jaký výkon podáváte a jestli do toho dáte srdce a bojovnost. Nejhorší výkon jsme předvedli v Prachaticích. Tam nebylo nic... Bez pohybu, bez nahrávky a Prachatičtí toho dokázali využít a poprávu zvítězili. Domácí prohra s Planou byla o něčem jiném. Tam jsme chtěli hrát, ale porazili nás zkušeností Romana Lengyela a Tomáše Pintéra, která nám chyběla celý podzim. Ještě domácí zápas se Semicemi byl jako den a noc. Po prvním poločase to mělo být 5:0, ale za to druhý jsme byli rádi, že to skončilo alespoň remízou.

Najdete zápas, který splňoval vaše představy a patřil mezi nejpovedenější?
Solidní utkání jsme předvedli v Kaplici, kde jsme kromě deseti minut první půle dominovali až do konce utkání. Každý zápas vzadu s nulou je dobrý a my dáme alespoň jeden gól.

Kdo byl oporou malšanů na trávníku?
Klid do našich řad přinesl veterán Pavel Kučera. Výrazná osobnost. Jeho zkušenost a nadhled jsou znát. Celý podzim podával nadstandardní výkony Honza Hála. Jak jsme mladý tým tak to bylo jako na houpačce, ale vždy za to vzal někdo jiný. Dobré výkony podávali Kadlec, Zachař, ale i ostatní se přidávali.

Jaký dojem na vás udělala kvalita a celková úroveň soutěže?
Některá utkání měla výbornou úroveň, některá byla horší, a nebo taky tragická. Nemohu soudit kvalitu oproti minulým letům.

Co vás v první polovině soutěže nejvíc potěšilo?
Vyhýbala se nám zranění. Samozřejmě dobrá spolupráce s trenéry dorostu, kde už začleňujeme dorazové ročníky do chlapů, aby měli náskok před ostatníma. Asi největší radost dělala docházka a tréninková morálka. Morální síla týmu byla vidět na každém tréninku a všichni vidí jasný, společný cíl a pracují poctivě, aby se zlepšovali a dosáhli ho.

Co vaše svěřence čeká v zimní přípravě a jaký bude její model?
Začátek přípravy máme naplánovaný na 14. ledna 2020.  Budeme trénovat třikrát týdně a vše v domácích podmínkách. Sehrajeme šest přípravných zápasů (program přineseme, pozn. red.).

Dojde v kádru k nějakým změnám?
Jestli dojde k změnám tak to určí až 30. leden, kdy končí přestupy do Rakouska. Přesuny v Čechách zatím žádné nemáme. Máme mladý tým, potřebovali bychom jednoho staršího zkušeného hráče, který by nám pomohl v kritických situacích. Uvidíme, jestli takového hráče najdeme.

S jakými plány vstoupíte do druhé poloviny sezony?
Naše plány se nemění. Chceme soutěž vyhrát a postoupit zpět do KP. Už jsme o půl roku chytřejší a zkušenější a víme, co nás bude čekat. S naším přístupem a respektem a dobrou pracovitostí máme šanci.