Příští zápas

FC ZVVZ Milevsko vs Malše Roudné

Datum a čas konání: 20.4.2024 17:00

Nerozhodná partie s Rudolfovem

Druhý ze tří přípravných zápasů sehrál roudenský A-tým s Rudolfovem. Za deštivého počasí se po duelu dvou rozdílných poločasů zrodila zasloužená remíza 3:3.

Sotva uběhlo pár minut přípravy s loňským rivalem v boji o udržení v krajském přeboru (oba zápasy Malše vyhrála) spustil se vytrvalý déšť, který doprovázel sobotní přípravu téměř celých devadesát minut.

Od začátku byli aktivnější hosté, kteří si kombinační hrou vytvořili převahu a nejistou obranu několikrát přivedli do úzkých. Už v 7. minutě se po centru na křídlo (ofsajd?) dostal do úniku Peiger a ze strany prostřelil brankáře Kučeru – 0:1. Nezkušené zadní řady malšanů byly dál pod tlakem, čehož využil za velkým vápnem volný špílmachr Pouzar a přesnou ranou pod břevno navýšil náskok Rudolfova – 0:2.

Hosté měli i další příležitosti, hrozili také ze standardek. Jednou zachránilo domácí břevno, podruhé výborně zasáhl Kučera. Postupně se začali osmělovat i roudenští mladíci. Ve 22. minutě unikl Benda a ideálně načasoval přihrávku mezi brankářem a obráncem pro Hálu, který patičkou přes hostujícího kapitána Novotného snížil – 1:2.

Po přestávce převzali taktovku domácí. Napadali rudolfovské hráče, výrazně zvýšili nasazení a hrozili z rychlých výpadů do otevřené obrany. Ve 48. minutě se Benda prodral na šestnáctce přes dva beky, ale zakončil jen do vybíhajícího brankáře Píchy, který o přestávce střídal Teringla. V 60. minutě se předvedl čerstvý debutant Michal Jiránek, který vnikl po straně do vápna a zpětnou přihrávkou vyzval Bendu k vyrovnání – 2:2. Za pět minut předvedli malšané nejhezčí akci zápasu. Voglův křižný pas našel na levé straně Bendu, který se hravě zbavil obránce, přihrál na vápno úplně volnému Kadlecovi, který obloučkem dokonal obrat Roudenských - 3:2.

V domácí brance se nenudil ani na druhou půli nastoupivší Šimon Hošna. Chyboval při rozehře, ale zakončujícímu Peigerovi ještě stačil sebrat míč z nohy. V 74. minutě musel vyběhnout po hrubici obrany až na hranici velkého čtverce, ale na padáček zkušeného Pouzara neměl nárok – 3:3. V závěru Rudolfovu docházely síly, ale na další změnu skóre už nedošlo.

„Utkání splnilo očekávání, líbilo se nám. Akorát jsme v prvním poločase neplnili to, co jsme měli. Zlepšení po přestávce bylo výrazné, napadali jsme rozehrávku soupeře, útočili ve velkém počtu a vytvořili si dost šancí, i když soupeř také. Hlavně v obraně nám chyběl zkušenější hráč, de facto hrála dorostenecká čtyřka. Chyběla jí především komunikace. Někteří hráči jsou na dovolené, další v práci, počítám, že příště proti Bernarticím budeme v kompletní sestavě,“ zhodnotil sobotní utkání trenér Marcel Tomášek.

Malše Roudné – SK Rudolfov 3:3 (1:2)

Góly: Hála, Benda, Kadlec – Pouzar 2, Peiger.

Roudné: Kučera (46. Š. Hošna) - Pazourek, Hrouda Zachař, Zíka (46. J. Vogl) – Goretki (60. Jiránek), Míča, Hála, Kadlec, Kodras (46. Wohlgemuth) – Benda.