Příští zápas

FC ZVVZ Milevsko vs Malše Roudné

Datum a čas konání: 20.4.2024 17:00

V generálce výhra s Bernarticemi

V poslední přípravě na začátek sezony porazilo Roudné několikanásobného vicemistra I. A třídy Sokol Bernartice 3:0 (1:0). Trenér Tomášek dal příležitost téměř všem členům širokého kádru.

Po soupeřích z divize a krajského přeboru si Roudenští pozvali na generálku dlouholetého účastníka I. A třídy (sk. B), který v posledních sezonách stabilně okupuje nejvyšší příčky.

Posledně skončily Bernartice druhé, myšlenky na nabídnutý postup do krajského přeboru okamžitě zavrhly. Utkání mělo ukázat, jak to vypadá s úrovní a kvalitou A třídy.

První gól již v 10. minutě si dali hosté sami špatným směrem hlavičkujícím stoperem Novákem. Pak se na trávníku odehrával souboj skvělého brankáře Tomáše Fučíka (někdejší dlouholetá jednička Milevska) s roudenskými střelci. Malšané měli celou řadu dalších šancí, dvakrát nastřelil brankovou konstrukci, několikrát se vyznamenal Fučík a jen potvrdil oprávněnost tvrzení, že patří mezi nejlepší brankáře celé soutěže.

Dlouho svítil na ukazateli skóre stav 1:0. Až v 78. minutě propálil po brejku bernartického gólmana Vlk a za čtyři minuty se prosadil podruhé střelou z úhlu. Martin Vlk pak mohl během krátké chvilky dokonat hattrick, ale do třetice už neproměnil.

Na šance to skončilo 10:2. Ale jak poznamenal kouč Marcel Tomášek, „snad si kluci něco nechali na Lhenice“. S generálkou byl spokojený, teď už jen dobře odstartovat.

TJ Malše Roudné - TJ Sokol Bernartice 3:0 (1:0)

Branky: 78. a 82. Vlk, 10. Novák (vlastní). Rozhodčí: Talíř - M. Pečenka, Syrovátka. ŽK: 2:2 (54. Kodras, 60. Zíka - 52. Smrčina, 60. T. Češka). Diváků: 60.

Roudné: Kučera (46. Š. Hošna) – Grigera, Hrouda, Cahyna, Zachař (57. Zíka) – Goretki (46. Fatura), Hála, Kadlec, Míča (46. D. Vogl), Kodras (57. Neckář) – Benda (57. Vlk).

Bernartice: Fučík - Brož, Novák, Trantina, Češka - Smrčina, Kukrál - Staněk, Psohlavec (84. Schorník), Ťupa (40. Herink) – Pražma (67. Fedák).