Fotbalová exhibice v Roudném, areál praskal ve švech ! | Malše Roudné | fotbalový klub

Na úvod » Starší zprávy

 
 

Fotbalová exhibice v Roudném, areál praskal ve švech !

oudné: Areál Malše Roudné praskal v neděli odpoledne ve švech. U vstupu se tvořily fronty až k hlavní silnici, nebylo kde zaparkovat a hlavní výkop se musel posunout téměř o půl hodiny, aby čekající ve frontě o nic nepřišli. Na hvězdy ze světa šoubyznysu a sportu se přišlo podívat na tři tisícovky diváků! V 7. ročníku charitativní akce „Pomáháme fotbalem“, který se poprvé uskutečnil v Roudném, se vybralo pro děti do nemocnice 150 tisíc korun. Tedy o padesát tisíc víc než minulý rok.

V exhibičním utkání Mádl teamu s Real Top Praha nastoupily všechny avizované hvězdy. Dominik Hašek dorazil s partnerkou Libuší Šmuclerovou a čtyřnohým miláčkem. A i když z brankářské legendy ochota zrovna nevyzařovala, rozdal nějaký ten podpis navíc a nechal se vyfotit. Největším fotbalovým esem byl Jan Koller, historicky nejlepší střelec národního týmu, který rozdával úsměvy na všechny strany. „Z Dortmundu jsem na to zvyklý, takže mi to nedělá žádné problémy,“ řekl Jihočeskému fotbalu, že fanouškům vždy vyhoví. K Malši dorazil po včerejším utkání a dokopné ve Smetanově Lhotě. „Skončili jsme devátí, nic moc, ale dokopná se vydařila,“ smál se.

Za Real Top Praha vyběhl i bývalý hráč Větřní, Č. Krumlova a Dynama Č. Budějovice Erich Brabec, který na jaře úspěšně vypomáhal k záchraně vršovickým Klokanům. Za spoluhráče měl hokejisty Martina Hanzala, Pavla Kantora, Rudolfa Červeného, Alexandra Saláka, Jana Cháberu, trenéra Mariana Jelínka, jenž v neděli dopoledne vedl v jihočeské metropoli seminář pro fotbalové a hokejové trenéry na téma Mentální stránka jako neoddělitelná složka tréninku.

Hlavním tahákem obou výběrů byly známé tváře z televizních obrazovek. Zpěvák Vojta Dyk, herci David Suchařípa, střelec prvního gólu nedělní exhibice, Leoš Noha a Láďa Hampl z Okresního přeboru, Jakub Štáfek z nekonečného seriálu Ulice, Ondřej Brzobohatý v doprovodu Taťány Kuchařové (ihned po utkání se vypařili jako pára nad hrncem), Jakub Prachař pod dohledem manželky Agáty (roz. Hanychová). V Roudném nechyběly ani Česká Miss 2011 Jitka Nováčková, herečka Eva Josefíková, zpěvačka a budějovická rodačka Martina Pártlová (jak nám prozradila, po otci zdědila přezdívku Páková) a moderátorka Emma Smetana.

O výsledek exhibice šlo až v poslední řadě. Čestný výkop obstaral Jaroslav Pouzar. Utkání řídil prvoligový rozhodčí a předseda KFS Jan Jílek. Na obou stranách padlo po čtyřech gólech, na řadu přišel penaltový rozstřel a v něm byl úspěšnější Top Real. Za Mádl tým skórovali dvakrát Jan Maršál, Ondřej Brzobohatý a Jan Koller, za pražský výběr David Suchařípa, Jakub Štáfek, Ladislav Hampl a Leoš Noha. Koller si zahrál za oba týmy, každému věnoval poločas, a o přestávce se rozpomněl na své brankářské začátky a čelil pokutovým kopům od vylosovaných výherců. Po skončení zápasu proběhla tolik očekávaná autogramiáda.

„Prodalo se na 2 200 lístků a podle našich odhadů se akce zúčastnilo na tři tisíce diváků. A to jsme absolutně nečekali,“ uvedl po skončení exhibice jeden z pořadatelů Jan Mádl. Spokojenost byla na místě i ohledně výtěžku ve prospěch dětské onkohematologie českobudějovické nemocnice. „Pro děti se vybralo krásných 150 tisíc korun,“ dodal bratr herce Jirky Mádla.

Pomocnou ruku podal jak fotbalový klub Malše Roudné, který zcela zdarma (!) zapůjčil svůj útulný areál, na němž by chtěl hrát od příští sezony opět v divizi, tak troškou do mlýna přispěla také Jihočeská fotbalová,o.s. (mj. provozovatel portálu Jihočeský fotbal) prodejem knihy Jihočeské fotbalové kluby během celé akce, z níž vydavatel věnoval třetinu na tento charitativní projekt.

„Tolik diváků u nás nikdy nebylo,“ prohlásil roudenský předseda Libor Šolc na konto rekordní návštěvy. Možná teď budou u Malše při domácích zápasech na ty počty trochu náročnější... Hvězdy se rozprchly do svých domovů, ale Roudenští měli před sebou ještě kupu práce celý areál uklidit. Klobouk dolů i před nimi.

 

Charitativní fotbalová exhibice v Roudném u Českých Budějovic.

 

Připravil: Michal Průcha/www.jihoceskyfotbal.cz