Béčko vyřídilo Boršov šesti góly! | Malše Roudné | Fotbalový klub

Na úvod » Aktuality

Béčko vyřídilo Boršov šesti góly!

Roudenská rezerva deklasovala nedaleký Boršov!!! Hrající trenér a předseda Libor Šolc se trefil hned čtyřikrát!!!

Velmi vydařené utkání se odehrálo v sobotním deštivém dopoledni na roudenském hřišti kam zavítal jako host nováček v soutěži SK Boršov, vedený bývalým roudenským plejerem i trenérem Jiřím Komrskou.

V samém úvodu to na galapředstavení ještě nevypadalo a vše odstartovala trefa roudenské kobyly Libora Šolce, který z malého vápna usměrnil za lajsnu povedený centr z pravé strany. Odpověď boršovských byla spíše platonická, s centry si poradil Konečný v brance domácích. A když se zanedlouho prodral do zdařilého zakončení po spolupráci se spoluhráči syn roudenského správce Kuba Vopelka a začalo tak období lobů, musel jeho tatík hostit u hospůdky své kamarády rumem. Někteří noční ptáci přijali tento počin s povděkem, některým rum nevoněl. Inu, těžko se divit, některé hlavy byly vyvětrány ranní procházkou po houbách a některé šly na fotbal téměř rovnou z nočního putování roudenským krajem. Ale zpět k fotbalu... Krásnou technickou střelu vyprodukoval před poločasem zpoza vápna opět Šolc a míč se třepal v síti potřetí. 

Bouřlivou poločasovou chvilku tak zažila boršovská kabina a otočilo se kolo dějin v naší obci. Jestliže dříve se roudenští sedláci vypravovali každou neděli do kostela do Boršova na modlení, dnešní sobotní ráno se modlili v kabině v Roudném hráči Boršova za přijatelný výsledek.

A modlitby byly chvíli opravdu vyslyšeny. Nevyužitých šancí bylo opravdu hodně, ale jedna stojí za vyzdvihnutí. To agilní Filip Budín předložil Šolcovi zápis na hattrick na zlatém podnose, ale roudenský oř skórovat odmítl. Z osmi metrů prázdnou bránu k údivu všech i sebe překopl a držel se pak za hlavu zcela oprávněně. Nakonec však zatížil konto boršovských ještě dvakrát. Jednou klasickým zásunkem po vyšachování obrany hostů a podruhé chytrým lobem a tak se jeho gólový účet zastavil na čísle čtyři. Zakončení lobem využil také střídající Jiří Kramář, který se po své úspěšné trefě s úsměvem od ucha k uchu odebral na vlastní polovinu.

Utkání se neslo v duchu fair play a musíme vyzdvihnout jednoho z boršovských, který přiznal otočený aut... jen více takových momentů na fotbalových trávnících...

V samotném závěru ještě došlo k objímání se hráčů ještě před závěrečným hvizdem. To se v soubojích potkávali dlouholetí spoluhráči z budějovické Škodovky Vogl s Vančurou. A jejich vzájemné souboje vždy končily s úsměvem. A kdo byl na hřišti pánem ukázal roudenský kapitán Bohouš Vogl, když si neomylně osedlal jednoho z boršovských a snažil se na něm jet jak na koni. Bohužel, kůň těžký náklad neunesl a zůstal přibitý k zemi a zřejmě jej ještě čeká návštěva ortopeda po tak těžkém zatížení.

Boršovští měli za celé utkání dvě šance na vstřelení gólu, ovšem ani jedna z nich se mezi tyče nevešla a tak bude mít jistě trenér Komrska těžkou noc. Určitě mu dnešní výkon svých svěřenců a ani výsledek nebyl pod knír a určitě bude mít dnešní utkání dohru na některé z firemních porad...

Malše Roudné B - SK Boršov 6:0 (3:0) Branky: Šolc 4, Vopelka, Kramář

Sestava: Konečný- Vogl, Lerch, Turek, Vopelka- Rezek, Otepka, Vochozka, Samek-Šolc, Budín

Připraveni: Kramář, Wohlgemuth, Svoboda, Míča, Trejbal, Koranda