Příští zápas

FC ZVVZ Milevsko vs Malše Roudné

Datum a čas konání: 20.4.2024 17:00

Na závěr vysoká porážka s Blatnou

Domácí derniéra se zachraňující se Blatnou nedopadla dobře. Nováček dvěma slepenými góly utekl do trháku, který po přestávce z rychlých brejků ještě navýšil na pro malšany až příliš krutých 0:6.

Blatná potřebovala k jistotě záchrany ještě nějaký ten bod (nakonec ani bodovat nemusela), pět kol nevyhrála, a ani začátek zápasu v Roudném nenasvědčoval tomu, že si odveze tak jasné vítězství. Od prvních minut působil nováček až příliš zakřiknutě, naopak malšané si vytvořili několik příležitostí, ale scházel jim klid v koncovce. Už v první minutě prošel do šestnáctky Blatné Kadlec a pohotovou střelou nastřelil tyč, od níž se míč odrazil zpět do pole.

V 17. minutě měli hosté první vážnější šanci Čadkem, brankář Hošna zachránil a vzápětí dlouhý Cahynův odkop chytil gólman Blatné Burian před pokutovým územím do rukou a musel předčasně do sprch. Hosté šli do desíti, přeskupili řady a ještě víc se zatáhli na vlastní polovinu. Za větrného odpoledne se zdálo jen otázkou času, kdy poprvé inkasují.

Po zbytečné ztrátě míče na půlce následoval blatenský brejk po levém křídle, přihrávka před branku a nabíhajícímu Čadkovi stačilo jen nastavit nohu a poslat míč přesně k tyči. Vzápětí na Zíkovu přihrávku před branku jen o vlásek nedosáhl v základu hrající dorostenecký kanonýr Benda. Skóre se ale měnilo na druhé straně. Čadek dostal přihrávku mezi stopery a rázem to bylo 0:2.

Domácím nešla upřít snaha, ale směrem dopředu to byl jeden velký zmar. Šancí měli požehnaně (v největší nastřelil Goretki tyč, neujal se ani Neckářův volej), zatímco hosté jim udělili pořádnou lekci z produktivity. Téměř každou akci přetavili v gól a dostávali blatenské fanoušky do varu. Hlavní roli sehrál Filip Čadek, který se s pěti góly stal hvězdou zápasu.

Marcel Tomášek, trenér Roudného: „V posledním utkání jsme chtěli zvítězit, ale byla z toho výsledková ostuda. Místo abychom vedli v 15. minutě o tři branky, tak to bylo skoro opačně. Nedali jsme gól ani z největších šancí, a když se tomu přidaly hrubé chyby v obraně, byl z toho ostudný debakl. Blatná vyhrála zaslouženě.“

TJ Malše Roudné – TJ Blatná 0:6 (0:2)
Branky: 25., 27., 57., 72. a 82. Čadek, 51. Hlaváč. Rozhodčí: Peterka - Koranda, Brom. Delegát: Kučera. ŽK: 2:2 (Cahyna, Vogl - Sýkora, Mišiak). ČK: 0:1 (18. Burian). Diváci: 100.

Roudné: J. Hošna – Zachař, Cahyna (68. Hřebejk), Hrouda (54. Neckář), Zíka (58. Pazourek) – Goretki (77. Wohlgemuth), J. Vogl, Kadlec, D. Vogl – Benda (84. Tibitanzl), Píša