Příští zápas

Malše Roudné vs SK Rudolfov

Datum a čas konání: 27.4.2024 13:30

Sympatický výkon s divizní Soběslaví pokazil závěr

Fotbalisté Malše Roudné odehráli s divizní Soběslaví povedený zápas. Dojem z něj si pokazili v závěrečných deseti minutách, v nichž ztratili nadějný stav 2:2 a třikrát inkasovali.

Nedávný divizní soupeř Roudenských přijel na Složiště se všemi esy – nejlepším střelcem celé soutěže Vaňkem (12 gólů), Kutnerem a zkušeným Bouchalem. Spartakovcům patří po podzimu páté místo a třetím rokem v divizi se netají přáním zaútočit v jarní části na medailové pozice.

Necelou půlhodinku se sice hrálo nahoru dolů, ale bez vážnějších šancí na obou stranách. Zkušenější Soběslav si pak vytvořila převahu a brankář Šimon Hošna byl v plné permanenci. Dvakrát vychytal aktivního Vaňka, kapituloval až po Vaňkově rohu, kdy neobsazený Kutner otevřel hlavou skóre.

Malšané bez vážně zraněného kapitána Hály nasadili do druhé půlky Wohlgemutha s novicem Bilasem, v brance dostal příležitost dorostenec Havlíček. Zraněného Kadlece střídal už v průběhu první půle Vlk.

Dotáhli dvougólovou ztrátu

V prvních minutách proběhl středem hřiště Vaněk, jehož průnik zakončil přesně Varačka. Roudenští přešli o přestávce na hru se dvěma útočníky, Vlka doplnil Goretki a byl to vydařený tah. Rychlé protiútoky dělaly soběslavské obraně velké starosti.

V 57. minutě běžel sám na branku Goretki, ale pálil jen do Duchoně, který už ve 13. minutě střídal zraněnou jedničku Kuníka. Tři minuty nato už se osamocený Goretki prosadil po přesném Wohlgemuthově centru.

V 64. minutě zbytečně fauloval brankář Havlíček v šestnáctce Vaňka, ale Kutnerovu penaltu v A-týmu debutující Havlíček zlikvidoval. V 72. minutě se po dlouhém výkopu Havlíčka dostal do brejku Vlk, ideálně přihrál na druhé straně malého vápna nabíhajícímu Goretkimu a ten poslal míč do prázdné branky.

Vzápětí se blýskl Havlíček proti pohotové ráně Vaňka pod břevno. Posledních deset minut ale roudenská obrana totálně nezvládla. V 81. minutě Varačka prostřelil z rohu malého vápna brankáře a vrátil Spartaku vedení. Pak zadáci jen přihlíželi povedené střele Kutnera z 22 metrů, která zaplachtila přesně k tyči. V samém závěru ještě v útoku aktivní mladíček Varačka dorážkou zkompletoval hattrick.

„Až na posledních deseti minut, kdy jsme si nechali dát tři hloupé góly, jsme nepropadli. Samozřejmě se projevila zkušenost Soběslavi, že nás potrestala na konci zápasu. Jinak celý zápas hodnotím kladně, protože jsme vydrželi se soupeřem běhat, a to je základ, vytvořili jsme si i nějakou šanci. Z utkání mám pozitivní dojem,“ řekl po utkání na Složišti kouč Marcel Tomášek.

Nadcházející neděli 23. února narazí Roudné na dalšího soupeře těžkého kalibru. Na Složišti se utká v divizi třetím nováčkem z Katovic. Výkop je od 13 hodin.

TJ Malše Roudné – FK Spartak Soběslav 2:5 (0:1)