Příští zápas

FC ZVVZ Milevsko vs Malše Roudné

Datum a čas konání: 20.4.2024 17:00

Naděje uhasly v Dražicích. Kiksy v obraně a zahozené tutovky stály body

V klíčovém střetnutí 29. kola krajského přeboru zajížděla předposlední Malše k posledním Dražicím. Oběma soupeřům šlo o všechno. Vítěz udržel naděje, poražený sestupuje. O výsledku se rozhodlo již v prvním poločase.

Roudné plánovalo po dvou předchozích výhrách uspět i do třetice, ale naděje vzaly za své po půl hodině, kdy se nevyvarovalo tradičních a hlavně zbytečných chyb v obraně, které domácí nemilosrdně trestali. Nejprve Kromka vystihl malou domů brankáři Š. Hošnovi a Hojdar dorážel do prázdné branky. Pak se po trestném kopu z půlky odrazil míč k J. Štecherovi, ten se prosmýkl kolem obránce a prostřelil Hošnu podruhé.

V závěru poločasu měl snížení na hlavě po Hálově trestňáku úplně volný Cahyna, ale zblízka netrefil. Malšané přidali na obrátkách, hrozili ze standardek zahrávaných Hálou a do hry je vrátila kontaktní trefa Goretkiho, jehož neustrážili v průniku po levé straně ani tři domácí zadáci.

Trenér Tomášek poslal po hodině na hřiště dvě čerstvé síly a Roudné získávalo postupně trvalou převahu, která gradovala v závěru. V 80. minutě hlavičkoval po centru osamocený Píša vedle Cimburkovy branky. Roudenští se snažili alespoň vyrovnat, i bod by jim ještě udržel do posledního kola teoretické šance na udržení. Na konci měli drtivý tlak, domácí jen zoufale odkopávali míče co nejdál od vlastní branky, ale ani pětiminutové nastavení změnu skóre nepřineslo.

V závěrečném domácím střetnutí přivítáme v sobotu od 17 hod. nováčka Blatnou, který ještě nezískal definitivní záchranu.

Marcel Tomášek, trenér Roudného: „Utkání, hlavně první půli, jsme nezvládli po psychické stránce. Darovali jsme domácím první branku a druhou připravili jako na podnose a své šance neproměnili. Ve druhé polovině utkání jsme byli lepším týmem, ale vstřelili jsme pouze jednu branku, a to bylo málo. Tímto jsme si zpečetili svůj osud, budeme bojovat o soutěž níž. V posledním utkání chceme podat co nejlepší výkon a určitě budeme mít tento víkend hodně kamarádů, kteří nám budou poprvé v sezoně fandit a podporovat nás.“

TJ Dražice – Malše Roudné 2:1 (2:0)
Branky: 26. Hojdar, 35. J. Štecher - 59. Goretki. Rozhodčí: Krčín - Novotný, Krauskopf. Delegát: Brož. ŽK: 3:2 (Novotný, J. Štecher, Kromka – Goretki, Píša). Diváků: 100.

Roudné: Š. Hošna – Zachař, Cahyna, Hrouda (63. Wohlgemuth), Zíka – Goretki, Hála, Kadlec, D. Vogl (80. Tibitanzl) – Neckář (57. Pazourek), Píša.