FC ZVVZ Milevsko vs Malše Roudné

Datum a čas konání: 20.4.2024 17:00

Lažiště v závěrečné půlhodině čtyřikrát inkasovalo

Po úterním zahájení letní přípravy sehráli malšané první herní přípravu. Na Doprastav stadion si v sobotu odpoledne pozvali FK Lažiště, tým z krajského přeboru.

Na delegované rozhodčí se čekalo marně, takže se píšťalky ujal bývalý ligový arbitr Roman Havlíček, otec roudenského brankáře Daniela.

Trenéři Tomášek s Nekvindou neměli při dovolených k dispozici kompletní kádr. S kapitánskou páskou nastoupil čerstvý novic Pavel Trnka (18) z dorostu SKP ČB, na trávník vyběhli dva navrátilci. Po dlouhodobém zranění Martin Jurásek a Michal Štěpánek po štacích v Bavorovicích, Srubci a Rakousku.

Lažiště se do nové sezony posílilo o zkušenou stoperskou dvojici Kamil Tobiáš (s plnovousem byl k nepoznání) a Tomáš Kupka, která i přes počáteční územní převahu Roudenských zachytávala všechny útoky.

Hosté z Prachaticka poprvé zahrozili v 17. minutě hlavou do tyče, následné dvě dorážky Havlíček bravurně vyrazil, ale poranil si kotník a musel střídat. Vzápětí Lažiště potrestalo chybu v rozehrávce a střelou Vokatého se ujalo vedení.

Lažišťským došly síly

Domácí si vyloženou šanci nevypracovali, až poločasové střídání a ubývající síly soupeře po hodině hry zahájily roudenský obrat. Vyrovnání zařídil po Neckářově přihrávce přesnou placírkou Kodras. Za pět minut našel Vlk před brankou Neckáře a domácí rázem vedli 2:1. Oku lahodící samostatnou akci převedl Kadlec, když si na polovině předkopl míč, předběhl hostující zadáky i spoluhráče a nekompromisně zakončil k tyči.

V závěru nedůraz po zbytečné standardce za řečnění znamenal snížení zblízka hlavou 44letým veteránem Hrbkem, ale vzápětí se na druhé straně revanšoval za promrhané šance Vlk a proměněným brejkem do otevřené obrany stanovil konečné skóre na 4:2. Stínem utkání bylo zmiňované zranění Havlíčka (kotník) a Štěpánka (zlomený nos).

V další přípravě (v sobotu 1. 8. od 17 hod.) zavítá na Doprastav stadion divizní FK Jindřichův Hradec 1910, který nově trénuje Roman Lukáč z Tábora.

Malše Roudné – FK Lažiště 4:2 (0:1)