Malše Roudné

Oficiální stránky fotbalového klubu
Malše Roudné
www.malseroudne.cz  

Příští zápas

2013: Němečtí sudí v Rokycanech pískat nesměli. Pak přišla poprava!

2013: Němečtí sudí v Rokycanech pískat nesměli. Pak přišla poprava!

Do historie roudenského fotbalu se nechvalně zapsalo divizní střetnutí v Rokycanech v květnu 2013. Hrálo se jen 62 minut. A co tehdy psal celostátní tisk? Ve fotbale se během zápasu střídají hráči, před divizním zápasem Rokycany - Malše Roudné se ale ještě před výkopem měnili sudí. Němečtí rozhodčí byli připravení, ale museli se pakovat. Jejich náhradníci pak nejspíš na příkaz šíbra Romana Berbra trestali tým Roudného za podporu Markéty Haindlové před volbami do FAČR.

Tak to je síla! Ve fotbalové divizi se před zápasem Rokycany – Malše Roudné měnili sudí čtyřicet minut před výkopem a nikdo neví proč.

Oficiálně delegovaní němečtí sudí byli připravení zápas odpískat, jenže pak byli staženi a převeleni na jiné utkání. Nový hlavní arbitr Vaňkát s asistenty Jedličkou a Janochem pak dali hostům z Roudného tři červené karty a duel se nedohrál.

Podle šéfů Roudného šlo o to potrestat klub za vyjádření podpory pro Markétu Haindlovou v boji o FAČR.

„Naši trenéři a manažer se čtyřicet minut před zápasem zdravili s německými sudími. Když se pak nastupovalo na hřiště, najednou udiveně koukali. Rozhodčí byli vyměněni i s delegátem. Změnili to asi na základě pokynu, aby nám ukázali svou sílu a moc. Udělali ale jen další fotbalový skandál," tvrdí předseda Roudného Libor Šolc.

„Když je potřeba nějaká špinavá práce, jsou tomu nominace rozhodčích uzpůsobené. Je pár vyvolených, kteří pískají to, co jim nařídí Roman Berbr, pokud nesplní úkol, končí. Jezdí vždycky celá trojice, osvědčená jména, tak jako tady,“ tvrdí nejmenovaný zdroj.

„Je pravděpodobné, že Berbra naštvalo Roudné tím, že podpořilo Haindlovou před volbami a vydal příkaz, aby to odskákalo…“

S touhle variantou souhlasí i Šolc, za výkony sudích v Rokycanech vidí vůli fotbalového šíbra Berbra. „Samozřejmě. Ten chce vždycky ukázat, jak velkou moc má.“

Sudí Vaňkát ale pochybení odmítá. „Nechyboval jsem,“ tvrdil klidně a přesvědčivě.

„Zápas jsem odřídil tak, jak jsem měl,“ dodává s tím, že neví, kdo je Markéta Haindlová a tudíž nemohl kvůli ní někoho chtít svými verdikty zastrašit. O delegaci na utkání se prý dozvěděl v pátek, jenže i Rokycany tvrdí, že na místě byli připravení sudí z Německa.

„Ty jsem tam neviděl. Na utkání jsem byl delegován já se svými asistenty,“ vykládá Vaňkát, ale jeho tvrzení je v rozporu s Josefem Nikodémem, vedoucím sekretářem Řídící komise pro Čechy, i se Zdeňkem Havlíčkem, předsedou komise rozhodčích. Oba se shodují, že na zápas byli hlášeni původně arbitři z Německa.

„I lidé z Rokycan z toho byli znechucení a přišli se nám omluvit. Je do nebe volající, co se tu děje a podporuje. I kdybychom se zachránili, nedej bože, tak tu soutěž hrát stejně nebudeme. Naprostý výsměch,“ kroutí hlavou Šolc.

Fanoušek Rokycan Richard Čechura pak na vedení Roudného napsal mail. „…všichni diváci v Rokycanech, kteří toto utkání zhlédli, byli na vaší straně. Vůbec nechápu, z jakého důvodu se museli poroučet němečtí sudí z Rokycan a byli posláni do Chrástu. Trio rozhodčích, kteří to pískali, by mělo odevzdat svoje legitimace a nepískat ani zápasy za barákem.“

Podobný zářez stihl i třetiligový Převýšov, který rovněž podpořil Markétu Haindlovou, ale v Kolíně prohrál 0:2 a jeho hráči viděli rovněž tři červené karty.

„To je v hajzlu, takové vedení. To byla hrůza, kterou jsem ve fotbale ještě nezažil. Nasrali mě, evidentně nás chtěli potopit za naši podporu Haindlové,“ stěžuje si předseda Převýšova Jiří Ryba a dodává, že si nestěžuje na Kolín, ale na vyšší moc.

„Nebudeme předjímat výši pokuty pro Roudné, jestli teda padne, ani výši trestů pro vyloučené hráče. Každopádně jde o neobvyklé případy. Konkrétně to, co jsem zjistil o zápase v Rokycanech, jsem snad ještě nezažil,“ řekl k celé věci Josef Nikodém.

Tři červené karty a předčasný konec

Podrobnou reportáž o utkání publikoval portál jihoceskyfotbal.cz. Z ní vyplývá následující… červená karta č.1 - Dostal ji Fedorkiv, který byl faulován, ale sudí nepískal. Hráč si ulevil, což okamžitě „prásknul“ hlavnímu asistent Janoch a rozhodčí tasil červenou. Červená karta č. 2 - Píša mířil ze strany k vápnu, byl podražen, ale sudí nechal hru běžet dál. Protiútok Rokycan řešil stoper Kössl, domácí hráč přes něj ochotně upadl a rozhodčí nařídil penaltu. Kössl dostal žlutou, a protože záhy kopl do tyčky – byl po druhé žluté vyloučen. Červená karta č. 3 - Hostující hráči kritizovali uznání branky domácích po faulu na brankáře. Pod sprchy šel Růžička, opět na pokyn asistenta, tentokrát žaloval Jedlička.

Ve druhém poločase se postupně zranili tři hráči hostů, a jelikož už měli vyčerpaný počet střídání, groteskní zápas skončil. Domácí v tu chvíli vedli 4:0. Hosté spojili řežbu ze strany sudích s tím, že na post šéfa českého fotbalu nominovali Markétu Haidlovou, aby se postavila Miroslavu Peltovi.

„Tohle nemělo se sportem nic společného. A s tou nominací pro slečnu Haindlovou si to spojovat musím, protože tentokrát se děly opravdu nezvyklé věci. Už nás párkrát zařízli, ale tohle bylo opravdu ještě někde jinde,“ citoval portál aktualne.cz Libora Šolce, předsedu Malše Roudné. „Sestoupíme, ale to je jedno. Takovouhle soutěž bychom stejně hrát nechtěli. Vůbec nelituju toho, že jsme Markétu Haindlovou podpořili. Ostatní se asi báli. Nebo jim ty současné poměry ve fotbale takhle vyhovují. Bohužel."

Předseda řídící komise pro Čechy Rostislav Votík, blízký spolupracovník a „kumpán“ šedé eminence fotbalu v Čechách Romana Berbra, záměr škodit (jak jinak) vyloučil.

„Po příjezdu do Rokycan jsme se pozdravili s rozhodčími, kteří měli duel původně pískat. S hráči jsme udělali přípravu a během následné rozcvičky jsme zpozorovali na trávníku úplně jinou trojici arbitrů včetně delegáta,“ nechápal kouč Roudného František Mertl.

Zdroj: iSport.cz, Aktuálně.cz, Jihočeskýfotbal.cz

Diskuze

Poslední zápas

FK Spartak Kaplice
Malše Roudné
1:2
Podrobnosti

Tabulka

1. Šumavan Vimperk 8 23:7 22
2. Malše Roudné 8 26:7 17
3. Spartak Trhové Sviny 8 23:6 17
4. FK Vodňany 8 24:8 16
5. SK Planá 8 26:13 16
6. TJ Nová Ves 7 13:13 13
7. FK Spartak Kaplice 8 13:14 12
8. Blaník Strunkovice 8 22:15 11
9. FC AL-KO Semice 8 17:11 11
10. 1.FC Netolice 8 13:25 7
11. FK Tatran Prachatice 8 13:17 6
12. FC Velešín 8 6:32 5
13. Sokol Olešnice 8 12:35 3
14. FC Znakon Sousedovice 7 5:33 0

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 36337
Posledních 30 dnů: 795 | Posledních 7 dnů: 214 | Poslední den: 24

© 2021 Malše Roudné | Všechna práva vyhrazena | malseroudne@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne