Příští zápas

FC ZVVZ Milevsko vs Malše Roudné

Datum a čas konání: 20.4.2024 17:00

Dorostenecká reprezentace WU17 nestačila na Rakousko

Mladé české reprezentanty do 17 let ve čtvrtek poprvé poměřily síly s Rakouskem, na stadionu TJ Malše Roudné podlehl národní tým soupeřkám 1:4, odveta se hraje v neděli v Rakousku.

Češkám se od úvodu nedařilo držet míč, rozehrávka byla nepřesná. Soupeřky lépe kombinovaly a v devatenácté minutě překonala brankářku Kožurikovou Mädl. Po půl hodině hry přidala další trefu Spinn, ovšem před přestávkou se podařilo snížit Svobodové, která po trestném kopu Obadalové přehodila hostující brankářku.

Po změně stran oba týmy postupně prostřídaly, ale prosadilo se pouze Rakousko. Znovu na dvoubrankový rozdíl zvýšila Rukavina. Na druhé straně hlavičkovala Svobodová pouze do náruče brankářky Schönwetter. Deset minut před koncem mohla snížit po rohovém kopu kapitánka Bendová, ale orazítkovala pouze tyč. Naopak v nastaveném čase upravila výsledek na konečných 1:4 Reiterer.

Za přípravná utkání s Rakouskem je trenér českého týmu Jaroslav Hynek vděčný. „Tým máme pohromadě teprve na druhém soustředění a chybí nám pět hráček ze základní sestavy, které mají velký předpoklad, aby tady byly. Kádr děláme hodně široký, k tomu ještě došlo k dalším donominacím. Určitě to bylo pro některé holky až nadprahové utkání, abychom mohli být úspěšní. Na druhou stranu jsme ale říkali hráčkám, že za takový zápas musíme děkovat, že nám ukáže, na čem je potřeba pracovat, kde ty rezervy jsou a jak je potřeba se připravovat směrem ke kvalifikaci. V tomto je dvojutkání s Rakouskem naprosto skvělé,“ uvedl.

Následně zhodnotil i samotné utkání. „Na začátku jsme dobře presovali, získali spoustu míčů, ale kondičně jsme se utavili, jelikož jsme měli spoustu nevynucených ztrát a nepřesností. Rakušanky byly velmi dobré na míči, o level jinde než my. Dvakrát jsme inkasovali a už to bylo složité. Ze standardní situace jsme ale snížili a potom jsme předvedli povedenou pasáž hry. Již během prvního a do druhého poločasu jsme udělali změny, které nám pomohly. Přesto jsme inkasovali potřetí. Dokázali jsme však sérii útočných rohů soupeře přitlačit, vytěžili jen tyč. Po výraznějším prostřídání se hodně souhry vytratilo, zatímco soupeř z kvality hry neubral a přidal v nastavení čtvrtý gól. Ten mě mrzí, ale bereme to po dlouhé repre pauze jako kvalitní a podnětné prostředí,“ dodal trenér Jaroslav Hynek.

Odveta je na programu v neděli od 11 hodin na Birkenpark Stadion v rakouském Schrems.

Česká republika WU17 – Rakousko WU17 1:4 (1:2)