Příští zápas

FC ZVVZ Milevsko vs Malše Roudné

Datum a čas konání: 20.4.2024 17:00

Dorosty zahájily divizní sezonu derby na SKP

Do druhého divizního ročníku po sobě vstoupila dorostenecká družstva. V létě prošla velkou obměnou a změnily se i realizační týmy. Starší dorost si z hřiště SKP Č. Budějovice odvezl tři body, nově složený mladší dorost si teprve zvyká na divizní soutěž.

Starší dorost:
SKP České Budějovice - TJ Malše Roudné 2:4 (1:3)
Branky:
38. Vrážek, 58. Štěch (pen.) - 6. Wohlgemuth, 24. Cepák, 43. Markes, 71. Šrámek.
Roudné: Hošna – Pazourek, Jinšík, Cepák, Horejš – Markes (87. Stankay), Tomášek (89. Hlávka), Šedivý, Šrámek – Král (70. Macák), Wohlgemuth (81. Šantrůček).

Do úvodního utkání divize staršího dorostu vstoupili domácí s velkým odhodláním, ale byli to hráči v zelenobílých dresech, kdo v úvodu diktoval tempo hry. Z počáteční převahy vytěžili malšané první branku, když Šedivý centroval do vápna domácích a po sérii odrazů se míč dostal k Wohlgemuthovi, který vstřelil důležitou úvodní branku.

Malšané měli i nadále mírnou převahu, vytvořili si i několik šancí, ale jejich snahu zabrzdila tyč domácí branky, nebo vlastní nepřesnost. Ve 24. minutě se však Roudné dočkalo. Cepák byl po rohovém kopu důrazný na zadní tyči a zvýšil na 2:0. Zdálo se, že Roudenští kontrolují hru, ale chybou a nedůrazem v obranné činnosti umožnili soupeři snížit na rozdíl jediné branky. Domácí rázem ožili a několikrát připravili hostující obraně horké chvilky. Naštěstí pro Roudenské se na hranici velkého vápna opřel do míče Markes a s jemnou tečí skončil za zády brankáře SKP. Do kabin šli opět s dvoubrankovým náskokem.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a výsledkem jejich aktivity byla penalta a následné snížení na rozdíl jediné branky. Hrálo se vyrovnaně, domácí se snažili dotáhnout skóre, ale naděje jim vzal důrazný Šrámek, který zvýšil dorážkou na rozdíl dvou branek. SKP se snažil zápas ještě zdramatizovat, ale malšané si již zasloužené vítězství pohlídali.

Hodnocení trenéra Jana Tomáška: „Do úvodního utkání jsme šli s pokorou a respektem k soupeři. Domácí hráli premiérové utkání a do utkání vstoupili s velkým elánem. Důležitá byla první branka, uklidnili jsme se a výsledkem mírné převahy byl druhý gól. Bohužel jsme nevyužili další šance a zbytečným nedůrazem jsme domácí dostali zpět do zápasu. Do druhé půle jsme i přes dvoubrankové vedení vstoupili ustrašeně, hráli jsme bez pohybu a výsledkem byla penalta a opětovné snížení na rozdíl jedné branky. Naštěstí jsme vstřelili čtvrtou branku a utkání dohráli do vítězného konce. Jsme rádi, že jsme úvodní derby zvládli, byla na nás znát nervozita, ale dle mého názoru je naše vítezství zasloužené.“

Mladší dorost
SKP České Budějovice – TJ Malše Roudné 8:0 (5:0)
Roudné:
Mádl - Klimeš, Zeman (46. Franěk), Brožka, Šantrůček, Macák, Hlávka, Červený (68. Boček), Malák (46. Brož), Jusufi (46. F. Vačkář), Zýka (46. Michálek).

Hodnocení vedoucího mužstva Daniela Hlávky: „I přes důrazné upozornění trenérů si někteří hráči asi stále nepřipustili náročnost zápasů a bohužel mezi nimi byli i hráči ročníku 2003. V první půli jsme dostali po našich chybách rychle několik gólů a naše jsme trestuhodně nevyužili. Do další části zápasu trenéři pozměnili sestavu, hra se vyrovnala, ale po naší nedůslednosti přidali hráči SKP další čtyři branky.“