Příští zápas

FC ZVVZ Milevsko vs Malše Roudné

Datum a čas konání: 20.4.2024 17:00

Martin Vlk se podílel na kanonádě se Čtyřmi Dvory třemi góly

V derby proti SK Čtyři Dvory mohli natěšení příznivci sledovat poločasovou exhibici malšanů. Do přestávky stihli nastřílet půltucet gólů a nakonec zvítězili jednoznačně 7:3. Třemi zásahy v první půli se o to výrazně přičinil 20letý útočník Martin Vlk, který promarodil celé jaro a pozvolna se teď dostává do herní pohody.

Martine, dlouho jste laboroval se zraněním, co vám bylo?
Hned v úvodu zimní přípravy mi štěstí nepřálo a ze souboje z tréninku jsem odešel se zlomenou nártní kostí. Zranění mě doprovázeli celé jaro.

V létě nebylo tolik času, cítíte, že musíte na sobě ještě zapracovat - potrénovat?
Nic nejde samo. Stále cítím nedostatky, na kterých musím zapracovat. Ale věřím, že zanedlouho budu zpět ve stoprocentní formě.

Jak byste zhodnotil zápas se Čtyrákem?
První poločas hodnotím kladně, vytvořili jsme spoustu šancí a většinu z nich využili. Bohužel hosté se dostávali k velkému množství šancí po našich chybách, které naštěstí nevyužili. Druhý poločas nebyl z naší strany optimální. Nehráli jsme naší hru. Nedali jsme do toho vše, o tom vypovídá výsledek druhé půle.

Kdy jste dal naposledy tři góly?
Už je to delší doba. Naposledy se mi takhle dařilo ještě v barvách budějovického Dynama, kdy se mi povedlo vstřelit čtyři branky proti Kladnu. Bylo to na podzim v sezóně 2017/2018. V té době nás trénoval můj současný trenér Marcel Tomášek.

Je nějaký památný gól, kterého si doposud ceníte nejvíc?
To vím naprosto přesně. Byl to můj poslední zápas za mladší dorost, který jsme hráli ve Strakonicích. Tři body v tomto zápase pro nás znamenaly titul. Vyhráli jsme 2:0 a povedlo se mi vstřelit obě branky.

Poprvé jste nastoupil v útoku s Bendou. Jak vám to spolu klapalo?
Nikdy jsme spolu v útoku nehráli, musíme si na sebe zvyknout. Pro nás oba to je změna. Věřím, že si v útoku budeme rozumět a oba dva budeme produktivní.

Druhý poločas už to nebylo ono, sváděl jasný stav 6:1 k tomu, že se nejelo naplno?
Ano. Naše aktivita opadla a nehráli jsme, jak umíme. Musíme se toho vyvarovat, abychom na to příště nedoplatili.

V létě se dalo mužstvo dohromady, co kabina, parta?
Někdo přišel, někdo odešel. Nováčci se rychle adaptovali a utvořili jsme si u nás v Roudném super partu.

Příště vyrážíte do Prachatic. S jakými plány?
Věřím, že Prachatice budou silný soupeř. My tam ale nejedeme na výlet, jedeme vyhrát!