Příští zápas

TJ Osek vs Malše Roudné

Datum a čas konání: 4.5.2024 17:00

Veteráni se bavili. Jarní sezonu zahájili výhrou

Po pětileté pauze se dal dohromady veteránský tým Malše, který se přihlásil do nově utvořené soutěže OFS Č. Budějovice pro hráče nad 40 let. V úvodním kole porazil na Doprastav stadionu SK Planá 8:2. Během jara sehraje roudenská skvadra dohromady deset zápasů.

Do úvodního střetnutí Veteránské Gambrinus ligy 40+, jak se soutěž oficiálně jmenuje, vstoupili malšané v sestavě Michal Graman – Roman Pletka, Libor Šolc, Bohumil Vogl, David Beníšek, Jiří Kramář, Petr Šindelíř, David Novák, Rudolf Otepka.

V případě potřeby byl připraven nastoupit druhý gólman Miroslav Vaňata. „Jediným aktivním hráčem je pouze brankář Graman. Nás budou zase dva tři dny bolet nohy,“ smál se šéf klubu a bývalý výborný plejer Libor Šolc, autor dvou branek.

Jako první mohli skórovat Plánští, ale výborně chytající Graman zlikvidoval pokutový kop populárnímu „Fudžimu“ Fujdiarovi. Trest přišel vzápětí, z protiútoku otevřel skóre premiérovým gólem celého týmu Beníšek. Stále skvělou kopací techniku převedl Ruda Otepka a za jeho střelou z trestného kopu se hostující gólman jen ohlédl.

Planá příliš otevřela obranu a to byla voda na roudenský mlýn. Skóre utěšeně narůstalo, hosté v závěru korigovali na 2:8 (o výsledek ale vůbec nešlo). Z druhé půle (hraje se 2 x 30 minut) zaujal nejvíce 60metrový sprint „Boži“ Vogla, který zakončil střelou do brankáře a křičel cosi o infarktu…

Další utkání sehrají Roudenští na Složišti proti nabitému týmu Dynama ČB, který je s řadou exligistů největším favoritem veteránské ligy.