Malše Roudné

Oficiální stránky fotbalového klubu
Malše Roudné
www.malseroudne.cz  

Příští zápas

Malše Roudné vs SK Lišov

Datum a čas konání: 7.8.2021 17:00
Místo: Doprastav stadion

Libor Šolc kandiduje na předsedu OFS Č. Budějovice

Libor Šolc kandiduje na předsedu OFS Č. Budějovice

Libor Šolc, předseda Malše Roudné a místopředseda OFS České Budějovice, oficiálně oznámil, že se bude ucházet o post předsedy Okresního fotbalového svazu. Stane se tak na volební valné hromadě, která se má uskutečnit v sobotu 13. února. Kvůli nepříznivé epidemiologické situaci v zemi zhruba o měsíc později, než byl první termín.

„Cítím velkou podporu klubů. Proto do volby jdu, i když vím, že budu mít protikandidáta z platformy Čistý hattrick. Ale je za mnou spousta let práce v klubu i na okrese, a to by mělo být to hlavní. Kluby ať si vyberou,“ říká Libor Šolc, který je předsedou Malše už 21 let a 12 let je voleným funkcionářem OFS ČB.

Byl by přitom rád, aby se kauza exmístopředsedy FAČR Berbra a spol. dotáhla až k soudu a fotbalové prostředí se změnilo a pročistilo. Sám o to řadu let usiluje.

„Nabízím naprosto jasný a zřetelný program co transformovat, změnit a zavést, který delegátům představím. Zcela zásadní je ale renomé a prostředí fotbalu. O to koneckonců usiluji celý funkcionářský život,“ říká.

Už na přelomu let 2004 a 2005 patřil Libor Šolc mezi čtyři zakládající signatáře Platformy jihočeských klubů. Ta chtěla posílit právě roli klubů ve fotbalových orgánech, kde už tenkrát převažovali rozhodčí. Spolu s ním u toho byli Josef Žižka z Českého Krumlova, Karel Vácha z Hluboké a Zdeněk Kuna ze Čtyř Dvorů.

Tehdy v lednu 2005 na setkání v sále restaurace pivovaru Eggenberg projekt podpořilo na šedesát klubů, volajících po změnách. „Narazili jsme ale na stanovy fotbalového svazu a projekt se nedotáhl. Nicméně pořád je to o tomtéž – hájit zájmy klubů a důrazně bojovat za fotbal. Tedy vymezit se vůči těm, co na něm parazitují. To by si všichni měli uvědomit,“ vrací se o šestnáct let zpátky.

Známý je i jeho postoj vůči neomezenému vládci českého fotbalu Berbrovi poté, co Malše v roce 2013 podpořila jako účastník divize kandidaturu mladé právničky Markéty Haindlové proti fotbalovému bossovi Miloslavu Peltovi na post předsedy FAČR. Hned další víkend byly všechny tyhle kluby zmasakrovány. Červené karty, penalty, jen to lítalo. Roudné tehdy dostalo v Rokycanech hned tři od rozhodčího Vaňkáta, který byl zakrátko jmenován sudím do profi soutěží. Předseda Malše tyhle nepravosti veřejně pranýřoval a třeba v nejčtenějším českém deníku s ním vyšel rozhovor s titulkem Stojí za tím Berbr, tvrdí šéf Roudného.

Za odvahu měl být potrestán, když ho disciplinárka Řídící komise pro Čechy chtěla vyloučit z FAČR za poškozování jeho dobrého jména. Díky právní pomoci advokáta se to svazovým funkcionářům nepodařilo. Byť třeba mocný muž Berbr mu přes média v květnu 2013 vzkázal, ať se kritici fotbalových poměrů „odstěhují a hrají jinde, když mají špatný pocit“.

„Volání po změnách je přirozené a jsem rád, že k nim dojde. Ale nedělám si iluze, že jednotlivci, parazitující na fotbale, se bez boje vzdají. Bude se to muset odpracovat. Na to bude potřeba, ale hodně zdatných, poctivých funkcionářů,“ míní Libor Šolc.

A diví se, když platforma Čistý hattrick označuje současné vedení OFS Č. Budějovice za „Berbrovce“. „Hodně se mluví o tom, aby fotbal neřídili rozhodčí. S tím naprosto souhlasím. Ale na OFS jako rozhodčí působí ve výkonném výboru jen doyen budějckého fotbalu Karel Hora, coby předseda komise sudích. Ostatní jeho členové jsou z oddílů. Vždyť chlapi jako Jirka Kubeš, Láďa Bernát, Honza Frantík, Míra Šmejkal a Honza Čapek přece nikdy rozhodčími nebyli a ve svých oddílech i na veřejnosti mají velice dobrý kredit. A že mají pokročilý věk? To bych řekl, že s tím nemá co dělat. Vždyť okresní fotbal drželi nad vodou spoustu let. Stejně jako předseda svazu Jiří Kureš, pravidlový expert FAČR, který celý tucet let, co jsem ve vedení OFS, hájil jeho nezávislost a byl jedním z mála fotbalových funkcionářů, kteří se za mne nebál postavit v době, kdy jsem válčil s Berbrem a spol.,“ uzavřel předseda Malše.

Diskuze

Poslední zápas

FK Olešník
Malše Roudné
8:4
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 41097
Posledních 30 dnů: 1333 | Posledních 7 dnů: 527 | Poslední den: 36

© 2021 Malše Roudné | Všechna práva vyhrazena | malseroudne@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne