Příští zápas

TJ Osek vs Malše Roudné

Datum a čas konání: 4.5.2024 17:00

Z jarní premiéry odešli mladší žáci s porážkou

První jarní mistrovský zápas sehrálo mužstvo trenérů Libora Šolce a Jana Vančury proti Hradišti na přírodní trávě a samotný zápas byl pro mladé malšany více jak smolný.

Od úvodních minut byl celek Roudného více na míči a snažil se navázat na výkony ze zimního turnaje. Hned v 6. minutě měla šanci Ester Melicharová, pak v 8. minutě Eliška Šolcová, ale jejich pokusy zneškodnil hostující brankář.

Houževnatý tým Hradiště důsledně bránil a vyrážel k rychlým brejkům do otevřené obrany malšanů. To se mu také vyplatilo a ve 13. minutě šel do vedení. Zaváhání domácí obrany potrestal útočník Leon Kolář a vstřelil vedoucí branku - 0:1.

Mladí Malšané však za minutu skóre srovnali. Po obrovském závaru před brankou se do míče opřel Ondra Filouš a prostřelil vše co mu stálo v cestě - 1:1.

Po vyrovnání se zdálo, že Roudenští půjdou za vítězstvím, ale neproměňování příležitostí jim postupně sráželo vaz. Ve velkých šancích se postupně objevilo několik hráčů, bohužel vše přišlo vniveč. Nutno podotknout, že dvakrát zachránila hosty branková konstrukce.

A tak opět platilo známé nedáš – dostaneš. Ve 22. minutě unikl po lajně hostující Leon Kolář a jeho polocentr-polostřela přesně zapadl pod břevno domácí branky - 1:2. Do konce prvního poločasu se brankově nikdo neprosadil.

Do druhého poločasu šlo mužstvo Roudného s odhodláním výsledek otočit. Herní projev se zejména k větší bojovnosti domácích změnil a hrálo se téměř na jednu branku. Bohužel tentokrát nestála štěstěna při malšanech a festival zahozených šancí pokračoval celý druhý poločas.

Roudenští měli možnost několika trestných kopů, řady rohových kopů, ale když už byl překonán hostující brankář, tak ho zastoupil na brankové čáře hráč, nebo mu opět pomohla dvakrát branková konstrukce. A tak opět přišel brejk hostujícího hráče Leona Koláře, který svůj kontr přetavil v hattrick - 1:3.

Dále je zbytečné cokoliv dodávat, jelikož až do závěrečného hvizdu byl obraz hry stále stejný, bohužel pro domácí bez brankového efektu.

Nezbývá nic jiného než soupeři pogratulovat ke kompaktnímu a odbojovanému přístupu k utkání.

V dalším kole zajíždí v sobotu 26.3. tým mladších žáků na hřiště FK Slavoj Český Krumlov.

Malše Roudné - TJ Hradiště 1:3 (1:2)