Datum a čas konání: 8.5.2024 17:00

Starší žáci Malše sehráli po vydařené přípravě první mistrák

Příprava na novou sezónu byla zahájena 25. července 2022. Tým byl po odchodu hráčů ročníku 2007 do mladšího dorostu doplněn od 6 hráčů ročníku 2009 a jednu novou akvizici – z Plané k nám přišel Štěpán Lacko.

Příprava probíhala dle předem stanoveného plánu, kdy jsme trénovali 3x v týdnu + 4denní dvoufázový kemp. Účast byla na vysoké úrovni, v průměru jsme trénovali v počtu 18 hráčů. Kaňkou přípravy bylo opětovné zranění Švarce a zdravotní trable Marka Horejše – snad se oba brzy uzdraví a připojí se k nám.

Odehráli jsme tři přípravná utkání, ve kterých dostali příležitost všichni hráči. Jedno utkání (ve Strakonicích) nám bohužel zrušil soupeř v předvečer utkání z důvodu nedostatečného počtu hráčů. Všechny tři utkání (Třeboň, Kaplice, Prachatice) jsme zvládli vítězně a především výkon v prvním poločase v Prachaticích byl velice dobrým příslibem do sezóny.

Tímto bychom zároveň chtěli poděkovat všem rodičů, že upozadili všechny své plány a kolikrát i na úkor své vlastní dovolené vozili kluky na tréninky, jak jen to šlo. Věříme, že se to klukům nejen v nadcházející sezóně vrátí.

Na první mistrovské utkání jsme zavítali na hřiště „Čtyráku“. Bohužel se nám nepovedlo zopakovat výkony z přípravy. Prvních 30 minut (do vyloučení domácího brankáře) snesla naše hra určité měřítko a výsledkem bylo vedení 4:0 a dalších minimálně 6 neproměněných 100 procentních šancí. Poté ale úroveň naší hry upadla. Bohužel nepomohlo ani změna rozestavení, ani střídání. Sice jsme si ve druhé půli vypracovali další minimálně tři jasné brankové příležitosti, skóre jsme však nenavýšili. Domácí naopak jedinou střelou za celý zápas (i když nutno říct, že krásnou) v závěru snížili 1:4.

V příštím zápase přivítáme v sobotu na domácím hřišti „béčko“ Písku.