Příští zápas

Malše Roudné vs Spartak Trhové Sviny

Datum a čas konání: 8.5.2024 17:00

Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, říká po derby trenér Cepák

V úvodním utkání krajského přeboru se narychlo poskládaný Jankov soustředil pouze na obranu a malšané ji celý první poločas marně dobývali. Až ve 46. minutě předvedl krásnou individuální akci Viktor Kadlec a proti jeho ráně neměl brankář Skála nárok. Když pět minut po přestávce zvýšil Lukáš Wohlgemuth, byly zbývající minuty jen otázkou skóre, protože domácí se dostávali na roudenskou polovinu jen sporadicky. Jak hodnotili okresní derby pro Jihočeský fotbal oba trenéři?

Ladislav Táborský (trenér Jankova): „Měli jsme trochu obavy, protože mužstvo se dalo dohromady na poslední chvíli. Ještě v týdnu nebylo jasné, zda vůbec soutěž zahájíme. Roudné má delší dobu mužstvo pohromadě a má kvalitní hráče. Věděli jsme tedy, že nás čeká těžký zápas. Naši kluci mě překvapili, s jakým hráli nasazením. První poločas vůbec nevypadal špatně. Je škoda, že jsme dostali na konci prvního poločasu gól. Ve druhém poločase jsme se dostali asi do dvou šancí, Roudné ale bylo lepší. Nám musel odstoupit ze hry zraněný Aleš Hanzlík a na hráčích, kteří se dostali na plac, bylo znát tréninkové manko. Musím ale uznat, že Roudné má kvalitní mužstvo a jestli bude takhle pokračovat, bude patřit ke špičce krajského přeboru.“

Pavel Cepák (trenér Roudného): „Do prvního utkání v nové soutěži jsme šli s velkým očekáváním. Do poslední chvíle se spekulovalo, jestli Jankov nastoupí nebo ne, a hráči to trochu měli v hlavách. Na zápase se podepsalo velké vedro. Po celé utkání, ale především v prvním poločase, jsme měli více ze hry. Než jsme dali první gól, vytvořili jsme si tři tutové šance. První branku jsme vstřelili na samém konci prvního poločasu, kdy se Viktor Kadlec krásně trefil na zadní tyč. O přestávce jsem hráče nabádal, aby se zklidnili, a hned po pěti minutách druhé půle jsme Wohlgemuthem zvýšili na 2:0. Domácí vystřídali a na hřišti už neměli takovou kvalitu, jakou by si představovali. Dál jsme si vytvářeli šance, Míka šel sám na bránu, a podařilo se nám přidat ještě třetí gól. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě a mohli jsme i větším rozdílem. Jsme spokojení, protože jsme konečně zvládli první utkání sezóny.“