Příští zápas

Malše Roudné vs TJ Hluboká nad Vltavou

Datum a čas konání: 25.5.2024 13:30

Tři body, dva zranění. Dorost U19 urval výhru v Plzni

Šesté kolo České divize dorostu U19 poslalo malšany do Plzně na hřiště SK Petřín, kde na ně čekala rezerva ligového dorostu. A po bojovném výkonu na hranici sebeobětování si mužstvo odvezlo cenné tři body.

„Je to velmi cenná výhra a musím klukům poděkovat, jak zápas až do poslední minuty dlouhého nastavení odmakali. Zvláště, když přišli o dva zraněné spoluhráče, Opravdu cenný výsledek, zvláště když domácí měli v některých fázích zřetelně víc ze hry. Ale vyšly nám standardky a střídání,“ hodnotil zápas trenér Jiří Vlček.

Malšany dostal v 15. minutě do vedení Nazar Fesenko, který na zadní tyči uklidil míč do sítě po trestném kopu Vařila. A když zanedlouho stejný hráč zvýšil na 0:2, vypadalo to nadějně. Jenomže pak nastaly dva důležité okamžiky, které průběh zápasu ovlivnily – nejprve domácí snížili a chvíli na to se zranil jeden z lídrů malšanů Mikuláš Markytán. Talentovaný útočník běžel sám na brankáře, vystřelil mimo a zmařenou šanci zakončil „ronaldovským“ výskokem. Špatně dopadl a s poraněným kotníkem cestoval na vyšetření do nemocnice…

Gól do šatny nevěstil nic dobrého, ale i tuhle „ránu“ malšané ustáli, i když se po změně stran dostali pod tlak. V té době je držel brankář Tomáš Vacikar. Ten se v roudenské brance pravidelně po dvou zápasech střídá s Adamem Lüftnerem, a jen potvrdil trenérova slova. „Máme dva vyrovnané brankáře a pravidelně je točíme. Adam nás podržel v minulém kole, teď zase Tomáš,“ dodal Jiří Vlček.

Další rána přišla po hodině hry, kdy se zranil Tadeáš Walter. Střídající Samuel Jusufi pak připravil vedoucí gól, když po jeho brejku skóroval další střídající hráč Josef Matoušek. To bylo pár minut před koncem, Plzeňané pak sahali po vyrovnání, ale malšané i se štěstím odolávali. Drama pak při osmiminutovém nastavení ukončil třetí „žolík“ Patrik Klimeš, když přeloboval domácího gólmana Jankoviče.

„Kluci podali super výkon. Proti velmi dobrému soupeři jsme vsadili víc na defenzívu a spoléhali na brejky a standardky. A tahle taktika vyšla,“ byl spokojen velezkušený mládežnický kouč Jiří Vlček. „Standardky rozehrával Patrik Vařil a z dobrých devadesáti procent jsme po nich vždy zahrozili,“ ocenil kopací techniku kapitána tymu. A také výkony Pecky, bratrů Nadberežných a každého, kdo měl na sobě dres Malše s letícím rackem ve znaku. „Někdy to bylo až na hranici sebeobětování. Jen ta zranění mi kazí náladu. Nevypadá, že by oba kluci byli hned příští týden zpátky na place,“ říkal bezprostředně po utkání.

SK Petřín Plzeň B - Malše Roudné 2:4 (2:2)
Branky:
26. Spiegel, 43. Kulhánek - 15. a 22. Fesenko, 87. Matoušek, 90.+4. Klimeš, ŽK: 0:4, Rozhodčí: Hányš – Lapák, Tomšíček. Diváků: 50..

Malše: Vacikar – Nadberežný Štepán, Nadberežný Šimon, Vondrášek, Pecka - Fesenko, Walter (65. Klimeš), Vařil, Hliněný, Markytán (28. Jusufi), Kantór (77. Matoušek). Trenér Jiří Vlček.