Příští zápas

FK Sokol Třebětice vs Malše Roudné

Datum a čas konání: 18.5.2024 17:00

Výsledky mládeže: Stylová rozlučka staršího dorostu, domácí výhra 7:0

Závěrečná utkání sehrála družstva dorostenců a žáků. Mimořádně vydařenou sezonu završili starší dorostenci domácím vítězstvím nad čtvrtými Sedlčany, které vyprovodili sedmigólovou kanonádou. Úspěšný kádr zůstává až na tři hráče pohromadě i pro nadcházející sezonu v divizi dorostu. Po letech končí trenér Pavel Cepák, který odvedl velký kus práce.

Starší dorost – 30. kolo, Česká divize, sk. A
TJ Malše Roudné  -  TJ Tatran Sedlčany 7:0 (4:0)
Branky:
34. a 36. Goretki, 72. a 82. Šrámek, 3. Wohlgemuth, 40. Benda, 79. Stieranka.
Sestava Malše: Janota (46. Š. Hošna) – Zíka, Jinšík, Hrouda, Vodák - Šrámek, D. Vogl, Goretki (82. Tomášek), Wohlgemuth – Benda, Král (46. Stieranka).

V neděli se v Roudném odehrál zápas mezi třetím a čtvrtým celkem tabulky dorostenecké divize. Roudné nastoupilo téměř v kompletním složení a ráz zápasu dala už 3. minuta když Lukáš Wohlgemuth po individuální akci dal první branku utkání. Malšané se uklidnili a předváděli líbivý fotbal a svého soupeře k ničemu nepouštěli. Po půlhodině hry přidal v rozmezí dvou minut dva góly Artur Goretki a když ve 40. minutě skóroval kanonýr Martin Benda (celkem dal 45 gólů!), šlo se do kabin s výsledkem 4:0. I druhý poločas se hrál v režii Roudného, dvě branky vsítil Dominik Šrámek a trefil se i Filip Stieranka. Roudenští svého soupeře jasně přehráli, potvrdili své konečné třetí místo v tabulce a užili si zasloužený potlesk diváků za povedenou sezonu.

Mladší dorost – 30. kolo, Česká divize, sk. A
TJ Malše Roudné  -  TJ Tatran Sedlčany 1:2 (0:2)
Branky:
78. Jakl - 29. (pen.) a 39. Jenčík.
Sestava Malše:  Mádl (46. Janota) – Hlávka (56. Zýka), Kolář, Klimeš, Cepák (46. Stankay) – Jusufi (46. Král), Španinger, Tomášek, Červený (65. Jakl) – Šantrůček, Macák.

Nedělní utkání mladšího dorostu nepostrádalo náboj. Střetl se osmý tým tabulky se sedmým a malšané by se v případě vítězství posunuli právě před svého soupeře. První poločas se mladíkům z Roudného nevyvedl, soupeř byl aktivnější, měl více ze hry, ale větší šance si nevytvořil. Ve 29. minutě přišel zbytečný faul domácích a hosté se dostali brankou z penalty do vedení. Další smolnou branku dostali roudenští ve 39. minutě téměř z poloviny hřiště a v poločase tak prohrávali o dvě branky. Ve druhém poločase se malšané zlepšili, hráli se svým soupeřem vyrovnaný fotbal, ale vlastní nemohoucností ve využívání šancí se připravili o lepší výsledek. V 78. minutě snižoval střídající Lukáš Jakl, ale další branku domácí nepřidali a prohráli tak 1:2. Zajímavostí utkání je, že v utkání byly nařízeny tři penalty – všechny proti domácímu celku, hosté proměnili jedinou.

Hodnocení trenéra Jana Tomáška: „Celkově se nám utkání moc nevydařilo. Zejména v prvním poločase jsme byli pasivní, nedokázali jsme se dostat do kombinace a hráči neplnili to, co jsme si v předzápasovém rozboru řekli. Ve druhém poločase hosté nedali dvě penalty, naše branka ale přišla příliš pozdě na to, abychom zápas zdramatizovali. I přes tuto porážku považujeme jarní část za povedenou a kluci si za odvedenou práci zaslouží poděkování.“

Starší žáci – 26. kolo, krajský přebor
TJ Malše Roudné – Třeboň+D. Voda 1:1 (0:0), penalty 5:6
Branka:
Macák.
Sestava Malše: Lerch, Vacikar – L. Vačkář, O. Teplý, Zeman, Macák, Hlávka, F. Vačkář, Michálek, Brož, M. Teplý, Merta, Nídl.

Hodnocení vedoucího mužstva Daniela Hlávky: „Vyrovnaná první půle, ve které měl soupeř mírnou převahu, skončila bez branek. Do druhé poloviny zápasu jsme vstoupili aktivněji a brzy jsme i vedli. Soupeř se rychle vzpamatoval, převzal opět iniciativu a po chybě brankáře Jiřího Lercha vyrovnal. Nepoučili jsme se, ale soupeři již naše obrana nedovolila skórovat. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější hosté.“

Mladší žáci – 26. kolo, krajský přebor
TJ Malše Roudné – Třeboň+D. Voda 0:17 (0:5)
Sestava Malše:
Vacikar (Bogdan) - Gondek, Nídl, K. Vališ - Skolka, Zevl -  Gális, Kovář / Teplý, L. Vališ.

Hodnocení trenéra Davida Holzera: „Zápasem jsme se protrápili až dokonce, podobně jako celou jarní částí. Oproti soupeřům nám scházelo takřka všechno. V létě máme na čem pracovat.“

Děkujeme všem trenérům, kteří nám během jara pravidelně zasílali komentáře ze zápasů. Speciální poděkování za příkladnou spolupráci patří Janu Tomáškovi. Redakce klubového webu.